Zootopia PBF
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Try everything
 
HomeSearchLatest imagesLog inRegister

 

 Fabuła Forum

Go down 
AuthorMessage
Collin White
Prawa ręka szefa
Prawa ręka szefa
Collin White


Posts : 60
Join date : 2019-05-26

Fabuła Forum Empty
PostSubject: Fabuła Forum   Fabuła Forum I_icon_minitimeWed Sep 11, 2019 3:22 pm

23.04.xx

"Miejsce, w którym możesz być kimkolwiek zechcesz" - takim właśnie miastem miała być Zootopia. Cóż... przynajmniej tak sobie to wyobrażałem. Miejsce przystosowane dla każdego zwierzęcia. Miejsce w którym nie liczy się twoja rasa, wygląd... miejsce, w którym wszyscy są równi. Mój wujek zawsze tak powtarzał, aż do dnia w którym nagle zaginął bez śladu. Próba kontaktu spełzła na niczym, więc postanowiłem przyjechać do miasta, która tak bardzo kochał, tylko aby odkryć, że miła i spokojna atmosfera to tylko iluzja. Może większość zwierząt jest zwyczajnie ślepa, a może ignorują wszelkie nieścisłości aby w spokoju kontynuować swoją, dzienną rutynę. Nawet nie zdają sobie sprawy, że ciągła walka rozgrywa się tuż pod ich nosem. Jednakże ja nie jestem jednym z tych strachliwych futrzaków. Mam zamiar dogłębnie zbadać to miasto.

06.05.xx

Drapieżnicy i ofiary mogą żyć w harmonii, też mi coś. To chyba najbardziej absurdalne kłamstwo w dziejach naszego, zwierzęcego rodzaju. Ostatnio ilość zbrodni w mieście nasila się. Zaginięcia, morderstwa... policja wciąż milczy na temat wielu z nich, jako dziennikarz nie udało mi się dowiedzieć zbyt wiele. Czy wszyscy wciąż udają, że żyjemy w spokojnym mieście? Chyba będę musiał sam zapuścić w czeluści tego miejsca. Nie mam zamiaru polegać na czymś tak bezużytecznym jak policja.

30.05.xx

No proszę, podziemna część miasteczka aż kipi życiem. Dobrze prosperujące kasyna, czarny rynek. Wygląda na to, że jedna grupa, której w tym momencie policja nawet nie może dotknąć, panuje tutaj nad wszystkim. Może lepszym słowem byłoby : Mafia. Rodzina Volpe. Choć wygląda na to, że  wiele innych rodzin również walczy o swoje miejsce na rynku. Zastanawiało mnie, czy nie mogliby stać za porwaniami, ale tak skrzętnie ukartowany biznes, który nagle zacząłby zwracać na siebie uwagę.... zdecydowanie nie brzmi, jak logiczne posunięcie. Choć coraz więcej razy obija mi się o uszy inna nazwa. Scarlet.

15.06.xx

Żałuję, że się w to wplątałem - ta myśl nie przestaje zaprzątać mi głowy. Może lepiej byłoby żyć w niewiedzy? Chyba już za późno na takie przemyślenia. Scarlet... przerażająca organizacja. Wygląda na to, że członkowie są anonimowi, składają się jednak z samych drapieżników. Oni organizują prawdziwe polowania... jak za dawnych czasów. Zabawy, w którym zjadają swoje ofiary żywcem. Wygląda na to, że wielu członków jest dosyć majętnych, przez co podłączają się pod nielegalny handel zwierzętami. Jednakże ci bez środków sami znajdują swoje ofiary. Nie powinienem zbliżać się bardziej, niż do tej pory. Chyba wiedzą, że siedzę im na ogonie...  wciąż jednak nie rozumiem. Niektórymi ofiarami morderstw były spore drapieżniki.

04.07.xx


Ofiary buntujące się przeciwko drapieżnikom - tym właśnie jest White Fang. Dosyć świeża organizacja, która obrała sobie za cel terroryzację miejscowych drapieżników. Chcą zaprowadzić pokój w mieście i wygonić niebezpieczeństwo... też mi coś. Zdecydowanie mają na pieńku ze Scarlet. Jedni i drudzy to parszywi mordercy. Jeśli nikt niczego nie zrobi... niedługo ten mały konflikt może przerodzić się w coś o wiele gorszego...

Będę kontynuował badania....

Basil Lawrence Furnester
Back to top Go down
https://zootopia.forumpolish.com
 
Fabuła Forum
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Zootopia PBF :: RATUSZ :: Tablica informacyjna :: SPRAWY FABULARNE-
Jump to: